چسب بسته بندی جعبه و کارتن / چسب هات ملت

چسب هات ملت بسته بندی جعبه و کارتن

چسب بسته بندی جعبه و کارتن

این چسب با فرمول مخصوص جهت بسته بندی کرافت و کارتن، کبریت سازی و کلیه سطوح سلولزی مناسب میباشد.

خواص ویژه و اثرات:

استحکام درونی چسب گرم بسته بندی، آنرا برای سطوح و کاربرد، ایده آل میسازد ساختار شیمیایی این چسبها، پایداری حرارتی، اتصال قوی، مقاومت در برابر تغییرات هوا و شرایط محیط را به همراه دارد.

چسب‌های حرارتی به دلیل سرعت خشک شدن بسیار بالا، نداشتن هیچگونه حلال و دارا بودن قدرت چسبندگی فوق العاده زیاد مصرف روز افزونی یافته است. به علت سرعت فوق العاده زیاد ماشین آلات مدرن صحافی در صنعت چاپ و همچنین صنایع بسته‌ بندی چسب حرارتی جایگزین دیگری ندارد.

 

چسب هات ملت

از این نوع چسب معمولا برای چسباندن قطعات پلاستیکی، چوبها، کاغذ، سرامیک و فلزات استفاده گسترده ای می‌شود. بعضی از پلیمرها به دلیل دارا بودن گروه‌هایی با جاذبه‌های واندروالسی فراوان چسبندگی خوبی دارند. پلیمرهایی که چسبندگی مناسبی نداشته باشند با اضافه کردن یک اسید آلی یا موادی که مملو هستند از گروه‌هایی با جاذبه واندروالسی ، به صورت قابل اتصال ساخته میشوند. برای هر ماده‌ای چسب مناسب را باید با توجه به جنس و ساختار و نوع استفاده انتخاب کرد. از چسب برای متصل کردن پلاستیکها، چوبها، کاغذ، سرامیک و فلزات استفاده بسیاری امروز میتوان کرد. خاصیت چسبانندگی یک پلیمر از نیروهای چسبندگی آن قدرت میگیرد.

چسب های گرماذوب با از دست دادن دما به حالت جامد تغییر شکل می دهند که فرآیند تغییر حالت مایع به جامد در این نوع چسب ها سریع بوده و این تغییر تا زمانیکه چسب کاملا سرد بشود ادامه داشته و در نهایت کاملا چسب هات ملت به جامد تبدیل میشود. این قابلیت، چسب های گرماذوب را به عنوان گزینه ایده آل برای استفاده در بسته بندی هایی که نیازمند سرعت می باشند تبدیل کرده است. از اکسترود کردن چسب های هات ملت به شکل دانه های ریز می توان برای بستن دریچه ها استفاده کرد. در برخی موارد می توان از چسب های هات ملت پیش آماده استفاده کرد و این نوع چسب ها در زمان استفاده توسط حرارت فعال می شوند، از ویژگی های مشترک چسب های گرماذوب و کارتن پلاست ضدآب بودنشان هست و همچنین میتوان با فرمول بندی مناسب از این نوع چسب ها برای کاربردهای ویژه مانند ترموست بودن یا حساس به فشار بودن استفاده کرد.

نظرات

 
   
 
Captcha