چسب‌های لیبل گرم / چسب‌های لیبل اکرلیک /لیبل ها قابل الصاق با چسب سرد

کاربرد چسب گرم و چسب سرد در ساخت لیبل ها

چسب‌های لیبل گرم

چسب‌های گرم عموماً بر پایه لاستیک هستند که چسبندگی ابتدایی بسیار سریع و شدیدی دارند. وقتی فشار روی این نوع چسب‌ها اعمال می‌شود و لیبل در تماس با سطح قرار می‌گیرد، چسب به سرعت عمل‌آوری شده و روی سطح مورد نظر می‌چسبد. این چسب در مقایسه با چسب‌های اکرلیک نرم‌تر است و به همین خاطر می‌توان آن را روی سطوح خشن‌تر مثل مقواهای بازیافتی چسباند و مطمئن بود که چسبندگی خوبی روی سطوح غیر صیقلی دارند. از آنجا که این چسب‌ها بر پایه لاستیک ساخته شدند، مقاومت کمی در برابر دمای زیاد و اشعه فرابنفش دارند و نباید برای مدت طولانی در فضای خارجی و در معرض آفتاب باشند.

 

چسب‌های لیبل اکرلیک

چسب‌های اکرلیک از نظر شیمیایی با چسب‌های گرم متفاوت هستند و مقاومت مناسبی در برابر اشعه فرابنفش و حرارت از خود نشان می‌دهند. وقتی روی چسب‌های اکرلیک فشار اعمال می‌شود و در تماس با سطح مورد نظر قرار می‌گیرد، چسبندگی ابتدایی ضعیف‌تری نسبت به چسب گرم دارند اما طی 24 ساعت بعد از چسبیده شدن، خاصیت چسبندگی به حداکثر خود می‌رسد. از آنجا که این چسب به نرمی چسب گرم نیست، عملکرد خوبی روی سطوح زبر و خشن‌تر مثل مقوای بازیافتی ندارد. استفاده از چسب‌های اکرلیک به دلیل ساختار و ترکیب سفت‌تر، ساده‌تر است چون این چسب گرایش کمتری برای خارج شدن از سطح لبه‌های برچسب دارد.

 

لیبل ها قابل الصاق با چسب سرد

این نوع لیبلها اغلب از جنس کاغذ انتخاب می شوند و با چسبهای پایه آب الصاق می شوند. بافت دار کردن کاغذ، برجسته سازی، فویل کوبی، استفاده از مرکبهای متالیک و فلورسنت، طراحی گرافیکی امنیتی، مرکبهای امنیتی و دایکات در اشکال خاص می تواند ایمنی لیبل را افزایش دهد. البته کیفیت چسب هم باید به اندازه ای باشد که لیبل سالم از بطری جدا نشود.

نظرات

 
   
 
Captcha